Халықаралық деңгейде қазақ даласындағы діни тұлғалар мен рухани бірігейлік туралы ғылыми-тәжірибелік конференциямен 60 жылдық мерейтойын ұштастырған көрнекті ғалым, ұлағатты ұстаз Шамшәдин Керім жайлы замандастардың айтары аз болмады. «Жақсының жақсылығын айт, нұры тасысын» демекші, Қазақстан мұсылмандары діни басқармасы, Бас мүфти Наурызбай қажы Тағанұлы бастаған құттықтаулар легі ғалымның мерейін өсіріп қана қоймай, кейінгі буынға ой салды.

РИЯСЫЗ РИЗАЛЫҚ ЖАУҒАН КҮН

Жай мақтау-мадақ емес, адалдық пен еңбек, әділдік пен қарапайымдылықты насихаттаған риясыз лебіздерін ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрі Дархан Қыдырәлі, Әл-Фараби ат. ҚазҰУ Басқарма Төрағасы-Ректоры Жансейіт Түймебаевтың құттықтау аманатымен Философия және саясаттану факультетінің өкілдері, Абай ат. ҚазҰПУ Басқарма Төрағасы – Ректор Дархан Біләлов құттықтауы, ӨР Министрлер кабинетіне қарасты Имам Бухари халықаралық ғзо директоры Зиедов Шовосил, Алматы қаласы әкімдігі атынан ДІБ басшысы Нұрлан Қиқымов жүрекжарды лебізімен ағынан жарылды. Ал Р.Б. Сүлейменов атындағы Шығыстану институтының директоры, филол.ғ.д. профессор Мәсімханұлы Дүкен құттықтауымен бірге мерейтой иесін ғалымдарға құрмет белгісі ретінде танылатын арнайы төсбелгімен марапаттады.

Сондай-ақ қазақы дәстүрге сай шапан жабушылар қатарында «Сығнақ ата» қорының басшысы Әлібеков Тұрсынхан, М.О.Әуезов ат.ӘӨИ Бас директоры, филол.ғ.д.,ҚҰА-ның корр. мүшесі Матыжанов Кенжехан, Жазушылар Одағы басқармасының Төраға орынбасары, филол.ғ.д., профессор, ҚҰА-ның корр. мүшесі Бауыржан Жақып, «Арыс» қорының президенті көрнекті ғалым Ғарифолла Әнес, ҚР ҒЖБМ ФСДИ-ның бас ғқ, профессор Бақытжан Сатершинов, осы институттың Дінтану орталығының директоры PhD Алмасбек Шағырбай ғалымды биіктеткен ерекшеліктерге тоқталды. Ал тай құлындай тебіскен ауылдас, бауырлардың ыстық сәлемін «Тілек Қабақ» ҚҚ төрағасы Бақытжан Қосанов пен Сағитжан Дәулетияр жеткізді. Қанша биіктесе де қарапайымдылықты ұстанған ардақты ұстаздың қазіргі ұжымы НМУ Дінтану кафедрасы мен ұзақ жылдар қоян-қолтын әріптес ғалымдардың әрбір сөзі барша қауымға насихат болғандай.

Саналы ғұмырын білім-ғылымға арнаған ғалым Шамшәдин Керімді мерейтойымен құттықтаушы өзге ғалымдар мен лауазымды тұлғалар жайлы бұған дейін де хабарлаған болатынбыз.