Бүгін Нұр-Мүбарак университетінде «Білім сапасын қамтамасыздандыру бойынша тәуелсіз агенттігі (IQAA)» сараптама тобының сыртқы аудиты басталды.

НҰР-МҮБАРАК УНИВЕРСИТЕТІНДЕГІ БІЛІМ САПАСЫ ТӘУЕЛСІЗ САРАПШЫЛАРДЫҢ НАЗАРЫНДА

Бүгін Нұр-Мүбарак университетінде «Білім сапасын қамтамасыздандыру бойынша тәуелсіз агенттігі (IQAA)» сараптама тобының сыртқы аудиты басталды. Бұл агенттік қызметі жоғары оқу орындарындағы барлық мүдделі тараптардың, яғни студенттер мен ата-аналардың, академиялық қызметкерлер, сондай-ақ білім беру ұйымдары, қоғам мен жұмыс берушілердің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған. Сондықтан бұл сыртқы аудит бойынша сараптамалық топ екі күн бойы Нұр-Мүбарак университетінің бүкіл қызмет жүйесіне қатысты атқарылып жатқан жұмыстар мен бағдарламалар, жоба-жоспарларды сараламақ.

Сараптамалық топ жұмысын әуелі университет басшылығымен сұхбаттасудан бастады. Ректор, профессор Мұхаммад аш-Шаххат Қазақстан мен Египет Араб Республикасы арасындағы алтын көпірге айналған Нұр-Мүбарак университетінің тыныс-тіршілігімен таныстырды. Ал проректор, PhD доктор Қайрат Құрманбаев университеттің отандық діни мамандарды дарялаудағы үлесімен қатар, діни білім беру саласындағы өзгешеліктерге тоқталды.

12 адамнан құрылған тәуелсіз сарапшылар тобының сұхбаты құрылымдық сала басшыларымен жалғасып, кафедра меңгерушілері, аккредиттелетін білім беру бағдарламалары бойынша ОПҚ-мен, т.б. жалғасты. Бұл білім беру бағдарламалары сапасын бағалау саласындағы алғашқы қазақстандық мемлекеттік те, коммерциялық та емес мекеме 2008 жылы құрылғанын айта кетейік.