Бұл туралы бүгін Нұр-Мүбарак университетінде белгілі исламтанушы, өмірден ерте озған ұстаз Абсаттар Смановтың «Құран Кәрімнің қазақша мағынасы және түсінігі» атты еңбегінің тұсаукесерінде айтылды.

«АБСАТТАР СМАНОВ ОҚУЛАРЫ» ЖАЙЛЫ ҰСЫНЫС ЖАСАЛДЫ

Университет проректоры, PhD доктор Қайрат Құрманбаев бастаған алқалы жиынға ғалымдар мен Абсаттар Шәкірұлының көзін көрген азаматтар, шәкірттері қатысты. Саналы ғұмырын діни білім мен қызметке арнаған аға буын замандастары жайлы елімізге танымал ғалымдар Мұхитдин Исаұлы, Алау Әділбаев, Мұхан Исахан, Ықтияр Палтөре, Қуат Қабдолда, т.б. жан-жақты салиқалы естеліктерімен бөлісті.

Белгілі дінтанушы, PhD доктор Мұхан Исахан қызметтес кезіндегі марқұмның білімі мен білігі, адами болмысы жайлы еске алып, «Абсаттар Сманов оқулары» жайлы ұсыныс та жасады. Проректор PhD доктор Қайрат Құрманбаев жаңа ұсыныстарға қолдау жасайтындығын айта келе, бұл әсіресе ислам ғылымын дамытуда тың жобалар болады деген сенім білдірді.

«Құран Кәрімнің қазақша мағынасы мен түсінігі» аудармасына ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі ДІК мен ҚМДБ-ның дінтану сараптамалары тарапынан оң қорытынды берген. Бұл кітаптың жарыққа шығуына шәкірттері ұсыныс жасап, ұйытқы болған. Сондай-ақ Сауд Арабия Корольдігінде ҚМДБ-ның ресми өкілі болып қызмет атқаратын Абсаттар ұстаздың баласы Абдулахад Сманов еңбектің Алғы сөзінде оның жарыққа шығу үдерісі жайлы, ғалымның өмірі, қызмет еткен «Сарыағаш» медресесіне қатысты да тоқталып өткен. Естеліктер мен ізгі лебіздер айтылған тұсаукесер барысында марқұмның ағасы Абдужаппар Сманов ақсақал бауыры жайлы естелік айтып, көпшілікке бата берді. Осылай алқалы топта тұсауы кесілген Құран Кәрімнің жаңа аудармасы 10 мың данамен халыққа тегін жол тартты.