Нұр-Мүбарак университетіне Д.Қонаев атындағы Еуразиялық заң академиясының ректоры, заң ғылымдарының докторы, профессор Өмірәлі Жалаири арнайы ат басын тіреді.

НҰР-МҮБАРАК УНИВЕРСИТЕТІ МЕН Д.А.ҚОНАЕВ ат. ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЗАҢ АКАДЕМИЯСЫМЕН БАЙЛАНЫС КҮШЕЙТІЛМЕК

Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Президент жанындағы құқықтық саясат кеңесінің мүшесі, заңгер ғалымды НМУ ректоры, профессор Мұхаммад аш-Шаххат қабылдады. Екі ғалым тек білім беру, оқу жүйесімен ғана шектелмей, болашақ ортақ жобалар жөнінде кеңінен сөз етті. Соңғы уақытта дін төңірегіне қатысты түйткілдер мен қажеттіліктер артқан соң, қос тараптан ислам құқықтары саласына қатысты маман даярлау мәселелесі құпталды. Проректор, PhD доктор Қайрат Құрманбаев заңгер ғалым ақсақалға Нұр-Мүбарак университетінің тыныс-тіршілігін, болашақ жобаларынан хабардар етті.

Д.Қонаев Еуразиялық заң акаде миясының негізін қалаушы әрі құрылтайшысы профессор, Қазақстан криминологиясы қауымдастығының президенті, ректор Өмірәлі Жалаири өзі басқарып отырған университет жайлы айта келе, болашақта ислам құқықтарына қатысты мамандық ашуға ниеті барын жеткізді. Заңгерлерді даярлауда тек құқықтық, заңдық нормаларынан тыс ислам құқықтарын оқытуды қатар дамыту қажеттілігі артып келе жатқанын жеткізді. Осы орайда еліміздегі жалғыз ислам университетіне арнайы келіп, танысқанын қуанышын жасырмады. Болашақта екі білім ордасы арасында арнайы меморандум қабылдап, ортақ жобалар жүзеге асырылмақ. Университетпен танысу барысында Өмірәлі Шакарапұлы студенттермен аз-кем дүздесіп, ел болашағына аянбай үлес қосуға қатысты ақсақалдық ақылын да айтты. Мәртебелі меймандар оқу кешенін аралап, кітапхана, оқу залы, аудиториялар мен жұмысын енді бастайтын «NM MEDIA» студиясымен танысты.

Университет басшылары ғалым ақсақлаға қазақы дәстүрмен шапан жауып, сыйкәде жасап, есетелік суртеке түсті.