Ақтөбе облысына арнайы іссапармен барған Нұр-Мүбарак университетінің ректоры, профессор Мұхаммад аш-Шаххат Қазақстан мұсылмандары діни басқармасының аймақтағы өкіл имамы Серікжан Еншібайұлымен кездесті.

НМУ РЕКТОРЫ, ПРОФЕССОР МҰХАММАД АШ-ШАХХАТ АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫНА ІССАПАРМЕН БАРДЫ

Ректор Мұхаммад аш-Шаххат Ақтөбе облысындағы діни ахуал жайлы таныса келе, университетте осы облыстан білім алатын студенттердің ынталылығын айтып, ризалығын білдірді. Бұл жергілікті дін қызметкерлерінің еңбегінің жемісі екенін де атап өтті. Серікжан Еншібайұлы мысырлық ғалымға ізгі лебізін білдіріп, қазақ жеріне келіп елге, дін жолында жасап жатқан еңбектеріне сәттілік тіледі. Ұлттық дәстүрімізге сай шапан жауап, сыйкәде көрсетті.

Келелі кездесуден соң, алматылық делегация ректор, профессор Мұхаммад аш-Шаххат пен кеңесшісі Рахымжан Әкімбеков Ақтөбе медресе колледжіне зиярат жасады. Білім ордасының директоры Әбдімүтәліп Дәуренбеков медресенің тыныс-тіршілігі жайлы таныстырып, оқу бағдарламалары жайлы да сөз етті. Шәкірттермен кездесіп, профессор Мұхаммад аш-Шаххат студенттерге білім алудың артықшылығы, дін жолындағы қызметтің құндылығы жайлы насихат айтты. Діни қызметкер болудың жауапкершілігі мен өзгелерден ерекшелігі, қоғамға тигізер үлесінің маңызын жан-жақты түсіндірді. Студенттер де ғалым ұстазға көкейлеріндегі сауалдарын қойып, жауаптарын алды. Кездесу соңында Алматыдан ат арытып келген ғалым ұстаздармен естелік суретке түсті.