Бүгін Нұр-Мүбарак университеті мен Малайзияның Малая университеті арасында онлайн форматта кездесу өтті. Негізгі мақсат, білім, ғылым саласында әріптестік қарым-қатынас орнатып, өзара ынтымақтастықты дамыту.

НҰР-МҮБАРАК УНИВЕРСИТЕТІ МЕН МАЛАЯ УНИВЕРСИТЕТІМЕН КЕЛІСІМДЕР ТАЛҚЫЛАНДЫ

1981 жылы құрылған Малая университеті Малайзияның ең мықты жоғары оқу ордаларынан ғана емес, QS 1000 Әлем Университеттері Ранкісі бойынша 65 орында.

Онлайн кездесуге Нұр-Мүбарак университет тарапынан ректор, профессор Мұхаммад аш-Шаххат әл-Жинди, проректор, PhD доктор Қайрат Құрманбаев, Акамиялық мәселелер департаментінің директоры Мұратхан Махмет, Стратегиялық даму және халықаралық қатынастар бөлімінің меңгерушісі Айгерім Кеңшілік, Исламтану кафедрасының аға оқытушысы, докторант Нұржан Стамбакиев қатысты.

Ал Малая университетінен: Ислам зерттеулері академиясының директоры профессор Мохд Фаузи бин Хамат, декан орынбасары (аспирантура бойынша) профессор Абдул Карим бин Али, декан орынбасары (бакалавриат) Мохамад Азриен бин Мохамед Аднан, декан орынбасары (зерттеу) профессор Че Заррина бинти Саари, декан орынбасары доцент Камарузаман бин Нордин, декан орынбасары (UMEC Бачок) доктор Ван Рохани бинти Ван Мохтар, декан орынбасары (студенттер ісі) доцент Хадхер бин Ахмад, Құран және хадис кафедрасының меңгерушісі профессор Исхак бин Хи Сулиаман қатысты.

Кездесу аясында болашақ меморандум жасау жайлы, оған қамтылатын шаралар, конференция,семинар, екі университет өз журналдарында ғылыми мақалалар қабылдап, ислам дініне қатысты заманауи жауаптарын бірге талқылап, іздестіру, екі жақты студент алмасу мүмкіндіктері талқыланды. Сондай-ақ жуық арада зиярат сапарларын ұйымдастыру жайлы сөз болды. Бұл кездесу екі университет үшін ғана емес, екі елдің ислам білімі, ғылымы саласына, әлемдік ислам өркениетіне өз үлесі болады деген сенім мол.