ВОЛЬФГАНГ ГЁТЕ АТЫНДАҒЫ ФРАНКФУРТ УНИВЕРСИТЕТІМЕН БАЙЛАНЫС ОРНАТЫЛМАҚ

Ғасырдан асқан тарихы бар Иоганн Вольфганг Гёте атындағы Франкфурт университетімен әріптестік ынтымақтастық орнатылмақ. Бұл жөнінде университет проректоры PhD доктор Қайрат Құрманбаев хабарлады. Германияда іссапармен жүрген Нұр-Мүбарак ғалымдары Гете атындағы Франкурт университетінің Ғылым және Қоғам ислам академиясының директоры проф, Бекім Агай мен академияның басшылық өкілі профессор Раида Шбибпен кездесті.

Майындағы Франкфуртта орналасқан университет оқу орны ретінде 1484 жылдан бастау алып, 1912 жылы университет болып құрылған. Қазір Еуропадағы танымал, Германияның ең ірі 5 университеттерінің бірі. Бұл университетте құқықтық, экономикалық, әлеуметтік ғылымдар, педагогика, психология және спорт ғылым, інжілдік теология, католик теология, философия және тарих, лингвистика және мәдениеттану, жаңа филология, геология және география, информатика және математика, физика, биохимия, химия және фармация, биология, медицина салалары бойынша факультеттер бар.

Кездесу барысында неміс университетінің тыныс-тіршілігімен танысқан қазақстандық тарап Нұр-Мүбарак университетінің тарихы мен болашақ жоспарлары жайлы бөлісті. Қос тарап әріптестік орнатып, ынтымақтастықты дамытуға ықылас танытып, екіжақты меморандум жасауға келісті. Болашақ меморандум аясында ортақ ғылыми жобалар, студент, оқытушы-профессорлық алмасулар мен тағылымдама, тәжірибеден өту, т.б. жасалмақ. Келелі кездесу аясында естелік сыйкәделер көрсетіліп, ислам ғылымының дамуына қатысты озық ойлар талқыланды.