БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУ КУРСЫНАН ӨТКЕН ТЕОЛОГТАРҒА СЕРТИФИКАТТАР БЕРІЛЕДІ

Ислам негізінің деструктивті және радикалды діни идеологиясы ізбасарларын қайта қалпына келтіру және оңалту саласындағы мамандардың біліктілігін арттыру курсы өз мәресіне жетті.

Қайрат Құрманбаев
Нұр-Мүбарак университетінің проректоры, доцент

Аталған курстар Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Дін істері комитетінің тапсырысы бойынша «Нұр-Мүбарак» Египет ислам мәдениеті университетінің базасында ұйымдастырылды.

Дәрістерді Нұр-Мүбарак университетінің жоғары білікті оқытушылары, сондай-ақ Ұлттық қоғамдық сенім кеңесі, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Академиясы мен еліміздің жетекші оқу орындарының осы салада танымал арнайы шақырылған білікті мамандары жүргізді.

Дерадикализация әдістері, мақсатты топтармен нысаналы түсіндірме жұмыстарын ұйымдастыру және деструктивті радикалды ағымдарға ерушілермен жұмыс істеу тәсілдері мәселелерін қамтитын заманауи дәріс бағдарламасы білімді тереңдетуге және сол арқылы тыңдаушылардың біліктілігін арттыруға мүмкіндік берді.

Бір ай көлемінде еліміздің 17 аймағынан 64 маман: теологтар, имамдар мен діни қызметкерлер 16 пәннен тұратын оқу бағдарламасы бойынша оқытылып, оған дін саласына қатысты өз саласының үздік: 16 маманы – PhD докторлар мен докторанттар, заңгерлер, психологтар, әлеуметтанушылар мен мемлекеттік қызметкерлер тартылды.

Курс аяқталған соң тыңдаушыларғамамандардың білімін, олардың кәсібилігі мен  біліктілігінрастайтын арнайы санатты тиісті сертификаттар берілді.

Жалпы алғанда, курс дін саласындағымамандары үшін өте құнды академиялық тәжірибеге айналды.

ТЕОЛОГАМ, ПРОШЕДШИМ КУРСЫ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ
ВРУЧЕНЫ СЕРТИФИКАТЫ

Завершились курсы повышения квалификации специалистов в области дерадикализации и реабилитации последователей деструктивной и радикальной религиозной идеологии исламского толка.

Данные курсы были организованы по заказу Комитета по делам религий Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан на базе Египетского университета исламской культуры «Нур-Мубарак».

Обучение проводили высококвалифицированные преподаватели университета Нур-Мубарак, а также специально приглашенные специалисты из Национального совета общественного доверия, Академии Комитета национальной безопасности РК и ведущих вузов страны.

На протяжении месяца 64 специалиста: теологи, имамы и религиозные деятели из 17 регионов страны обучались по учебной программе, состоящая из 16 дисциплин, где были задействованы 16 специалистов в сфере религии: юристы, психологи, социологи и государственные служащие – доктора и докторанты PhD, сильнейшие в своей области.

Актуальная лекционная программа, включающая в себя вопросы методов дерадикализации, организации адресной разъяснительной работы с целевыми группами и инструменты по работе с последователями деструктивных радикальных течении, позволила углубить знания и тем самым повысить квалификацию слушателей.

По завершению курса слушатели получили соответствующие сертификаты с присвоением категории, которые подтверждают знания специалистов, их профессиональность и квалификацию.

В целом, курс стал бесценным академическим опытом для специалистов религиозной сферы.